info@azkrmiva.cz, Tel. 420 774 425 658 (7.00-16.30)

Úvodní strana > Pohádka 1000 a 1 chlup...

Pohádka 1000 a 1 chlup...

Mám doma maďarského ohaře. Tahle věta vysvětluje snad vše, nebo ne? :) Dobře, pro ty, jež o maďarech nemají moc informací, rozvinu myšlenku. Jsou mu 4 roky a člověk by řekl, že z té psí puberty už vyrostl. Ale opak je pravdou. Jediné co se mění, jsou jeho chlupy na tlamě, které z rezavě hnědé barvičky přecházejí do moudře vypadající šedivé. Ale po nějaké té kapce dospělosti a vyzrálosti se teda mluvit nedá.

Díky Barneymu (můj maďárek) jsem poznala, co znamená neunavitelný a nevyčerpatelný zdroj energie. Kdyby vědci dokázali vzít kus energie z každého ohaře a využili ho, tak jak měli, tak každá domácnost v České republice může svítit do doby, než přepětím prasknou žárovky. Je to zkrátka rodinný miláček, na kterého nedáme dopustit. Má však jeden jediný háček – i když spíš asi několik set háčků. Jeho chlupy jsou naprosto všude. A když říkám všude, myslím tím všude! :)

Tu pohádku známe asi všichni….

Bylo, nebylo - jedna láskyplná rodina se rozhodla, že se rozroste o čtyřnohého mazlíčka. Dlouhé dny brouzdali po internetu a nakonec našli toho roztomilé štěňátko, ze kterého vlhnou oči každé ženě a povolují svaly každému muži. Je to on, rodinného krbu šampion, je vybráno! Než si pro mazlíčka jeli, vyrazili do víru internetových diskuzí o daném plemeni. Doma se zasedlo k rodinnému stolu a řešilo se a řešilo se. Jak to bude s venčením? A kdo s ním bude chodit na procházky? Nebude doma dlouho sám? A nežere něco, co nemá? Podívali se na diskuze, jestli jejich budoucí miláček chlupáček není ničitel dámských bot či kabelek, zda nevykonává potřebu do sportovních tašek nebo jestli neokusuje nábytek či zdi. Všude samá chvála – plemeno se výborně hodí k rodině, je skvělé k dětem a hlavně nenáročné. Zní to skvěle, a tak se další den přivezlo štěňátko domů. Najednou je svět ještě veselejší a vše roztomilejší. Postupem času došla rodina k drastickému zjištění. Ten roztomilý pejsek má chlupy!

Život se psem je jedna nekonečná pohádka o 1000 a 1 chlupu J Je jedno, jestli si pořídíte štěně s krátkými chlupy nebo s dlouhou srstí. Chlupy jsou zkrátka všude. V nově nakoupeném jídle, na hračkách, knížkách, stole, kolem televize. Dokonce i na záclonách, čerstvě vypraném prádle a na Vás samotných. Našeho psa naprosto zbožňuju, ale ty jeho chlupy, to už je vážně brutus. Uvažovala jsem, jestli bych neměla zavolat do nějakého elektra a nabídnout jim svého psa jako skvělé promo na vysavače. Protože vysavače, který by dokázal vyluxovat moje auto od Barneyho chlupů, by zasloužil zlatý metál! Obávám se, že takový vysavač ještě nevynalezli, ale hold, kdo si počká, ten se dočká. Snad… :)

Pokud takovou pohádku znáte a víte, jak těžké to hlavní hrdinové mají, nesmutněte. Jednou se těch chlupů třeba zbavíme. A do té doby, zkuste chlupy luxovat, vytírat a hledat nové způsoby, jak je využít. Třeba dáte do kupy svého prvního chlupatého medvídka nebo zkuste, jestli by z nich nešla udělat paruka po Vaší babičku :)

…. A chlupy žily ve Vaší domácnosti šťastně až navěky….

Autor: Sabča

Diskuze