info@azkrmiva.cz, Tel. 420 774 425 658 (7.00-16.30)

Úvodní strana > Příběhy neobyčejně šílené kočky

Příběhy neobyčejně šílené kočky

Tak trochu tlustá, tak trochu líná a tak trochu šílená – to je Simonova kočka. Příběhy této neobyčejně šílené kočky jsou od roku 2011 známé po celém internetu a přes 50 miliónů fanoušků sleduje každé její kroky. Za její popularitou stojí grafik Simon Tofield, který své kočce vdechnul nejen život, ale i klasické kočičí chování. Díky tomu se Simonova kočka těší popularitě i po několika letech a v několika zemích.

Celý komiks je beze slov a výtvarník Davis se snažil zachytit podstatu kočičího chování a celkového myšlení. A tak se v jednotlivých dílech odráží nejen kočičí lstivost a vypočítavost, ale také jejich smysl pro hru. Právě díky střízlivému přístupu výtvarníka, který kočičí komiks pojal zcela odlišně na rozdíl od komiksů s Garfieldem, si krátká videa získala velmi rychle a snadno mnoho fanoušků a šířila se po celém světě.

Jednotlivá videa zachycují situace, ve kterých se ocitl snad každý majitel kočky. Je pro to logické, že jsou videa tolik úspěšná a zábavná – každý majitel nebo chovatel koček si v tom zkrátka najde to, co se ho týká. Hlavní kočičí hrdina chce ve svém životě více páníčkovi pozornosti, chce více mazlit, víc si hrát a mít větší porce granulí. Tofieldův komisks stojí na prahu dokonalého ztvárnění kočičího chování, a proto komiksy ocení spíše „kočkomilové“. Díky tomu, že je komiks po grafické stránce poměrně jednoduchý a je celý bez slov, diváka nic nerozptyluje a může se tak na Simonovu kočku plně soustředit. Pro diváka tak jde o poměrně oddechové video, u kterého se zaručeně pobaví a utrousí „jo, tak to znám, to je celá naše kočka“. A dle mého názoru o tom výtvarníkovi přesně šlo. Ukázat majitelům, jak se jejich kočka chová ve chvílích, kdy nejsou doma a ukázat všem, o co vlastně těm našich chlupatým miláčkům jde.

Chcete vědět, jak se kočky chovají, když nejste doma? Jak to je doopravdy s lovením myší a všelijakých brouků? Jaká porce granulí je adekvátní a kdy je čas mazlit a kdy zase hrát? Pusťte si příběhy neobyčejně šílené Simonovy kočky a teprve pak pochopíte.

Simon Tofield

Anglický grafik a animátor, který se proslavil právě díky sérii Simonův kocour. Autor příběhů, které si podmanily svět díky Youtube vlastní čtyři kočky, které mu poskytují nekonečnou inspiraci pro nové stripy. V České republice vyšly dva komiksy Simona Tofielda – Simonův kocour a Simonův kocour na toulkách. Simonův kocour získal nespočet ocenění, mezi které patří například British Animation Award a Blockbuster Award.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/simonuv-kocour-ktery-ovladl-internet-se-vydava-na-toulky-pm6-/zpr_archiv.aspx?c=A111017_093634_kavarna_chu

 

https://www.youtube.com/watch?v=19jaOSNibkU
https://www.youtube.com/watch?v=I1qHVVbYG8Y
https://www.youtube.com/watch?v=s13dLaTIHSg
 

Autor: Sabča

 

Diskuze